4 wskazówki, jak utrzymać wycieraczki podłogowe na swoim miejscu

maty domowe i wycieraczki na wymiar aluminiowe (2)

Przesuwające się wycieraczki wejściowe do drzwi to powszechny problem, zwłaszcza w wejściach, gdzie często na dywanie rozkłada się dużą wycieraczkę. Jeśli zastanawiasz się, jak powstrzymać dywany przed przesuwaniem się na dywanie lub jakimkolwiek rodzaju wykładziny wewnętrznej, ten przewodnik pomoże Ci w tym. Przygotowaliśmy cztery opcje, które wyjaśniają, jak zapobiegać ślizganiu się dywanów na dywanie lub betonowej podłodze i utrzymywać wycieraczki aluminiowe w bezpiecznym miejscu. Postępuj zgodnie z naszym prostym przewodnikiem, aby zapobiec przesuwaniu się mat na dywanie i innych powierzchniach podłogowych.

Dlaczego moja mata lub dywanik wciąż się porusza?

Dywany i maty poruszają się i pełzają po umieszczeniu na wierzchu dywanu z powodu rzeczywistego stosu dywanu pod spodem. Ponieważ dywan nie jest twardą powierzchnią, kiedy ktoś będzie chodził po Twoim dywanie lub macie, runo dywanu się poruszy, więc mata na wierzchu nie pozostanie na swoim miejscu. Ruch dywanów i mat może zachodzić niezależnie od ich wielkości, a nawet przy ciężarze bardzo dużych dywaników podłogowych lub chodników . Mniejsze maty również są często kłopotliwe i wykazują najwięcej dryfowania, więc rozważmy poniższe opcje, aby temu zapobiec.

Jak zatrzymać maty ślizgające się?

Postępuj zgodnie z naszymi wskazówkami poniżej, a to pomoże zapobiec przemieszczaniu się dywaników i mat w Twojej nieruchomości oraz zapewni odwiedzającym stabilną powierzchnię do czyszczenia butów.

1 – Jakość mat podłogowych i gumowego podłoża

Zanim porozmawiamy o antypoślizgowych matach do drzwi, które można kupić w celu zmniejszenia przemieszczenia, najpierw musimy wziąć pod uwagę jakość maty i zastosowanego podłoża. Niestety często od tego może zacząć się problem.

Dość często tańsze produkty mają lekkie podłoże, które może zwiększać ryzyko roamingu. Dywaniki podłogowe o najmniejszym ruchu są często  wytrzymałe i pokryte gumą  z nitrylem, wysokiej jakości gumą popularną w środowiskach komercyjnych i przemysłowych. To szczególne podłoże jest solidne, elastyczne i leży płasko w miejscu, zmniejszając ruchy i pełzanie. Krawędzie pozostają płaskie i nie będą „trzepotać” ani „zawijać się” na krawędziach. Co jeszcze lepsze, można je prać , więc często te przedmioty można prać w pralce i nadal wracają do stabilnej, płaskiej pozycji.

2 – Maty lub dywaniki do wykładzin lub twardych podłóg

Kupując maty, w tym antypoślizgowe maty do drzwi, należy wziąć pod uwagę rodzaj podłogi i dostępne opcje podkładu, aby zapobiec przemieszczaniu się. Produkty szyte na miarę  są często dostosowywane do rodzaju podłogi, dlatego w przypadku wykładzin dywanowych należy zamówić pełny element chwytający, a w przypadku podłóg twardych – płaski. Ponownie, kontynuując od końcówki 1, podkład powinien być gumowy, którego większość komercyjnych producentów użyje podczas produkcji.

Prawidłowy podkład działa jak kotwica i naprawdę utrzymuje produkt na miejscu. Większość produktów „zapasowych” lub „z półki” zwykle jest dostarczana z tak zwanym „podkładem uniwersalnym”, zaprojektowanym tak, aby pasował zarówno do wykładzin, jak i kafelków lub twardych podłóg. Załóżmy jednak, że w przypadku opcji uniwersalnej nadal występuje niewielki ruch. W takim przypadku może być konieczne zastosowanie dodatkowego produktu, takiego jak antypoślizgowa wycieraczka do drzwi lub podkład pod dywan, które omówimy dalej. Najpierw jednak radzimy wybrać niestandardową trasę i zamówić unikalne podkłady, aby maty lub dywaniki nie ślizgały się po dywanie. Kraty stalowe mogą być odpowiednim rozwiązaniem.

3 – Co czai się pod twoimi matami?

Kolejnym problemem, który często napotykamy, jest to, że kupowana mata podłogowa jest często rozwijana i umieszczana natychmiast w wyznaczonym wejściu lub recepcji. Jeśli to miejsce nie zostało oczyszczone przed położeniem, suchy kurz, brud i drobinki piasku, które chowają się pod matą, mogą często zachowywać się jak mini koła, powodując ekstremalne wędrowanie! Zawsze zalecamy dokładne czyszczenie obszarów wejściowych przed umieszczeniem ich na miejscu, aby uniknąć ślizgania się mat wejściowych lub dywaników na dywanie.

4 – Użyj podkładu, aby zatrzymać dywanik ślizgający się na dywanie

Jeśli wyczerpałeś wszystkie powyższe możliwości i nadal masz ruch, zalecamy zakup podkładki pod wycieraczkę antypoślizgową. Do wyboru są dwa rodzaje, jeden do dywanów, a drugi do twardych powierzchni.

  • Grip tape lub podkładkę można nałożyć na tylną część maty, aby przejść na dywan.
  • Podkład samoprzylepny może być stosowany do wykonywania mat antypoślizgowych na powierzchniach wyłożonych kafelkami lub twardych.

W przypadku obu metod umieść taśmę lub podkładki z tyłu maty, a następnie umieść na żądanej części twardej podłogi lub dywanu.

Możesz również polubić