6 wskazówek dotyczących zatrudniania iluzjonisty w Warszawie

iluzjonista warszawa 2

Iluzjonista Warszawa to zawsze świetny wybór, jeśli chodzi o rezerwację wykonawców na specjalne wydarzenie. Jeśli zdecydowałeś się wprowadzić element zaskoczenia za pośrednictwem iluzjonisty lub maga, możesz potrzebować zasobów w procesie wyszukiwania i rezerwacji maga.

Zawsze możesz przejść przez firmę rozrywkową, która zwykle jest najlepszym wyborem; jednak możesz również przeprowadzić własne badania, korzystając z Internetu lub ustnych wiadomości, zwłaszcza jeśli znasz kogoś, kto używał maga podczas poprzedniego wydarzenia. Zanim jednak cokolwiek zrobisz, rozważ kilka czynników i przeczytaj poniżej, aby uzyskać 6 najważniejszych wskazówek dotyczących zatrudniania maga.

Oto kilka wskazówek dotyczących zatrudniania maga

Po pierwsze — zadaj sobie pytanie, dlaczego chcesz zatrudnić maga. Podczas gdy tak wielu innych artystów może występować podczas Twojego wydarzenia, ważne jest, aby zrozumieć, dlaczego . Odpowiedź na to pytanie pomoże Ci zrozumieć niuanse rezerwacji odpowiedniego maga na Twoje wydarzenie. Zaufaj nam — rezerwacja maga to o wiele więcej niż wygooglowanie „Magików blisko mnie” i skorzystanie z pierwszego wyboru.

1. Rozważ różne typy magów

 • Cardician: Wykonuje tylko magiczne sztuczki, które wykorzystują karty do gry.
 • Mag (Iluzjonista): Wykonuje wszelkiego rodzaju magiczne sztuczki, które wyglądają jak umiejętności ręki i używa różnych magicznych rekwizytów
 • Mentalista: Wykonuje szereg sztuczek, które wyglądają jak umiejętność umysłu
 • Escapolog: Specjalizuje się w uwalnianiu się z powrozu lin, kajdanek i łańcuchów.
 • Jasnowidz: osoba, która ma zdolność uzyskiwania informacji o przedmiocie, osobie, lokalizacji lub zdarzeniu fizycznym poprzez percepcję pozazmysłową
 • Psychic Entertainer: Osoba, która jest jasnowidzem, ale wykracza poza zabawę, rozmawiając z duszami i energiami z innych światów.
 • Mindreader: artysta estradowy, który podobno może dowiedzieć się, co myśli inna osoba.
 • Hipnotyzer: Osoba, która sztucznie wywołała u ludzi stan transu przypominający sen, zwiększył podatność na sugestie i kontrolował ich w granicach rozrywki.
 • Bizzarist: Osoba, która jest magikiem, ale w znacznie większym stopniu używa opowiadania historii i gry słownej, a mniejszy nacisk kładzie na manualną zręczność wykonawcy lub złożoność jego sprzętu.
 • Mnemonista: taki, który ma zdolność zapamiętywania i przywoływania niezwykle długich list danych, takich jak nieznane nazwiska, listy numerów, wpisy w księgach
 • Matematyk: Osoba, która używa matematyki do wykonywania pozornie niemożliwych wyczynów.

Zrozumienie różnic między każdym typem maga wiąże się z innym zagadnieniem — listą gości.

2. Rozważ swoją listę gości

Na podstawie powyższej listy zobaczysz teraz, dlaczego niektórzy magicy są świetni na przyjęcia dla dzieci, ale inni mogą być bardziej odpowiedni na przyjęcie dla dorosłych. Po wielu latach występów większość profesjonalnych magików stworzyła akty lub doświadczenia, które zaspokajają różne widownie. Mimo to zawsze miło jest zatrudniać artystów, którzy mają okazję występować w obszarach, które opanowali, a nie w obszarach, które musieli dostosować lub „zarobić”.

Twoja lista gości pomoże Ci określić typ maga, którego zarezerwujesz na Twoje wydarzenie. Jeśli większość listy gości składa się z dzieci, magik przyjazny dzieciom byłby idealnym rozwiązaniem. Jeśli gościsz gości, którzy nie przepadają za zwierzętami, zatrudnienie maga, który włącza zwierzęta do ich działania, nie byłoby idealne.

NIE ZAPOMNIJ O MIEJSCU

Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę wielkość listy gości i to, czy Twoje miejsce pomieści iluzjonista, który ma świtę lub przyniesie duże rekwizyty. Niektórzy magowie wykonują iluzje, które są lepiej odbierane, gdy występują na scenie lub na podwórku. W większości przypadków ludzie rezerwują lokale na podstawie listy gości, ale pamiętaj, że w zależności od wybranego przez Ciebie iluzjonisty, powinieneś również wziąć pod uwagę rodzaj i wielkość lokalu, aby zapewnić swoim gościom jak najlepsze wrażenia.

3. Przeprowadź badania i porównuj

Zazwyczaj nie kupiłbyś samochodu bez zbadania i porównania różnych pojazdów — nawet przed wyjazdem. Ta sama zasada powinna obowiązywać, gdy jesteś w trakcie rezerwacji iluzjonisty. Ustaliliśmy już, że jesteśmy świadomi różnych rodzajów magów, którzy najlepiej pasują do różnych środowisk. Zajęliśmy się również rozważeniem różnych rodzajów i wielkości obiektów.

Kiedy już zdecydujesz się na typ maga, którego chcesz, powinieneś zacząć odkrywać głębsze informacje na temat tego typu iluzjonisty i tego, czy w twoim regionie są artyści, którzy zapewniają tego typu doświadczenie. Twoje badania powinny również obejmować zbieranie punktów cenowych, czasów wydajności i dostępności, recenzji klientów i demonstracji wideo. Stamtąd możesz porównać swoje wyniki, aby uzyskać jasny obraz każdej opcji.

MAGIA JEST W TWOIM BUDŻECIE

Nie możemy podkreślić, że pamiętanie o ustalonym budżecie jest kluczowe w całym tym procesie, zwłaszcza na etapie badań. Oto dlaczego: jeśli zatrudnisz iluzjonistę w ramach swojego budżetu, ale mieszka on poza Twoim regionem, może mieć opłatę za podróż, która nadwyręży Twój budżet. Nie chcemy Cię zniechęcać — odległość nie musi powstrzymywać Cię przed znalezieniem maga, którego chcesz, jeśli pozwala na to Twój budżet, ale musisz wziąć to pod uwagę wraz z budżetem.

NIE PRACUJ SAM

Nie musisz pracować sam podczas tego procesu badawczego. Możesz wykorzystać ludzi, których nie znasz, do uczciwych opinii, jeśli ograniczyłeś swoją listę do kilku konkretnych działań. Możesz wyszukać w Google „ opinie o magikach w {wstaw swoje miasto} ” i zobaczyć, co się pojawi. Byli klienci często oferują recenzje i rekomendacje w Google Review lub innych tablicach opinii i witrynach grupowych. Możesz także poprosić o pomoc swoich przyjaciół i rodzinę i zapytać ich, czy korzystali wcześniej z magika. Wykorzystaj swoje zasoby!

4. Poproś o sprawdzenie tła

Jeśli szukasz iluzjonisty na imprezę dla dzieci, będziesz chciał zatrudnić iluzjonistę na „w górę i w górę”. Wielu magików zachęca publiczność do udziału, co oznacza, że ​​będą mieli kontakt z gośćmi w wieku poniżej 18 lat. Z tych powodów, rozmawiając z potencjalnym kandydatem, upewnij się, że jest w stanie przedstawić ważne sprawdzenie przeszłości.

Oficjalne sprawdzenie przeszłości pokazuje, że są godni zaufania i świadczy o ich poziomie profesjonalizmu. Magik, który upewnia się, że jest na bieżąco ze sprawdzaniem przeszłości, musi poważnie podchodzić do kwestii bezpieczeństwa w swoim rzemiośle i jest profesjonalistą, którego zatrudnienie warto rozważyć.

5. Zwróć uwagę na doświadczenie

Jak już wspomnieliśmy, prowadzenie badań jest bardzo ważne, gdy szukamy maga na wydarzenie. Chcemy, abyś unikał oszukańczych artystów, ponieważ wejście na YouTube, wyszukanie kilku filmów instruktażowych na temat magii, a następnie kupienie rekwizytów i kostiumów na Amazon i nazwanie siebie magikiem jest łatwe.

Aby upewnić się, że otrzymujesz pewien poziom profesjonalizmu, zadawaj pytania. Oto kilka przykładowych pytań:

 • Jak długo praktykujesz magię?
 • Dlaczego i jak zaczęli jako magik?
 • Ile wydarzeń udało Ci się zarezerwować i zrealizować?
 • Jaka jest twoja magiczna specjalizacja?
 • Co Cię motywuje do wykonywania tego typu pracy?
 • Czego powinienem oczekiwać od przedstawienia?

Odpowiedzi na te pytania powinny dać ci dobre wyobrażenie o tym, jak doświadczony i wykwalifikowany jest twój mag, i pomóc ci zdecydować, czy go zatrudnić.

6. Rozważ ubezpieczenie

Nikt nie jest doskonały i nawet najbardziej doświadczeni profesjonaliści mogą popełnić błąd. Niektórym błędom można zapobiec, a innym są po prostu dziwaczne wypadki. Poziom i jakość wykonywanej magii mogą być niebezpieczne, zwłaszcza w przypadku bardziej skomplikowanych lub doświadczonych magów. W każdym razie błędy nigdy nie są zamierzone, ale mogą powodować szkodliwe konsekwencje. Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz podczas specjalnej okazji, jest to, że coś pójdzie nie tak i nie tylko zrujnujesz wydarzenie, ale teraz pokryjesz także nieuwzględnione koszty, aby pokryć wszelkie powstałe szkody.

Zastanów się nad zatrudnieniem maga z własnym ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej, aby mieć pewność, że Ty, Twoi goście i magik jesteście objęci ubezpieczeniem, jeśli wydarzy się coś złego. Ponadto, jeśli Twoje wydarzenie odbywa się w miejscu, rozważ wykupienie własnego ubezpieczenia na imprezy okolicznościowe (w większości przypadków obiekty wymagają tego rodzaju ochrony podczas rezerwacji miejsca). To nie jest dobre uczucie, gdy coś pójdzie nie tak, co może wpędzić Cię w kłopoty finansowe, ale uspokajająca jest świadomość, że masz ubezpieczenie, które pomoże Ci lub pokryje koszty nieprzewidzianych szkód.

Skontaktuj się i połącz

Po przeprowadzeniu badań i podjęciu decyzji, którego maga planujesz zatrudnić, powinieneś porozmawiać z nimi, aby lepiej zrozumieć, kim są jako wykonawcy i czego się spodziewać. W Internecie znajdziesz podstawowe fakty, które łatwo sprawdzić, ale zawsze dobrze jest porozmawiać bezpośrednio z magiem lub jego agentem.

Pytania, które wymieniliśmy powyżej, są świetnym początkiem rozmowy, aby poznać maga, którego zatrudnisz, i jego zaangażowanie w swoje rzemiosło. Chcesz kogoś pasjonującego się tym, co robią i kogoś, kto pragnie zapewnić Ci fantastyczne wrażenia. Co więcej, komunikacja pokazuje magowi, że zależy Ci na jego kunszcie i chcesz rozwijać związek. Te sześć wskazówek to świetny sposób, aby upewnić się, że otrzymujesz najlepszego maga, który spełni wszystkie Twoje potrzeby.

Możesz również polubić