DLACZEGO SYSTEMY SEPTYCZNE SĄ IDEALNE DO ŻYCIA NA WSI I POZA SIECIĄ?

szamba betonowe (3)

Ludzie przeprowadzają się do pięknych wiejskich posiadłości i remontują lub budują domy dla siebie i swoich rodzin. Wielu z tych ludzi zakłada domostwa, przygotowując się lub „przygotowując” na sytuacje kryzysowe lub po prostu kocha życie na wsi. 

Duża część tych ludzi mieszka na obszarach bardzo wiejskich. Oznacza to, że podłączenie ich do publicznej sieci kanalizacyjnej jest dla nich zbyt drogie i niepraktyczne. To pozostawia im 3 opcje do radzenia sobie z kanalizacją: systemy septyczne, kompostujące toalety, a nawet przybudówki (są żądni przygód). Szamba betonowe możesz nabyć u największego producenta w Polsce.

Wychodki 

Przybudówki to małe budynki z deską sedesową zakrywającą dół lub wiadro. Brak kanalizacji. Wow, prawda? Jedną dobrą rzeczą w wychodkach jest to, że są bardzo przystępne cenowo; jednak mamy wrażenie, że większość ludzi uważa tę opcję za śmierdzącą, niehigieniczną i niewygodną. Uważamy, że lepiej zostawić tę technologię w XIX wieku tam, gdzie należy. 

Kompostowanie Toalety 

Toalety kompostujące są podobne i różnią się od wychodków. Podobnie, ponieważ jednym z najczęstszych rodzajów toalet kompostujących jest po prostu deska sedesowa z pojemnikiem pod spodem. Różnią się tym, że znajdują się wewnątrz domu, a nie na zewnątrz. Ponadto, w przeciwieństwie do wychodków, można znaleźć toalety kompostujące, które są drogie i zaawansowane technologicznie. 

Aby pozbyć się nieprzyjemnych zapachów, wiele osób bezpośrednio po skorzystaniu z łazienki zasypuje odpady trocinami. Jednak niektórzy ludzie skarżą się, że nadal pachnie nawet po tym zabiegu. Inną rzeczą, której ludzie nie lubią, jest to, że kiedy twój pojemnik na odpady się zapełni, musisz go opróżnić… Bez wzywania profesjonalnego opróżniacza do wiader. Co więcej, będziesz musiał znaleźć miejsce na swojej ziemi, aby wyrzucić wszystkie te odpady. 

Szambo

Z perspektywy właściciela domu toalety podłączone do systemów septycznych wyglądają, działają i działają dokładnie tak, jak przeciętny system toalet. Z punktu widzenia hydrauliki są one bardzo różne: zamiast ścieków trafiają do miejskich rur kanalizacyjnych, trafiają do dużego podziemnego zbiornika. Według EPA zbiorniki te muszą być wypompowywane lub opróżniane co 3-5 lat. Jeśli chodzi o ich żywotność, zwykle trwają od 15 do 40 lat . Wszystkie te liczby są świetne, ponieważ oznacza to, że po zainstalowaniu systemów septycznych nie musisz się o to ciągle martwić. 

Uważamy, że jeśli należysz do ruchu farmerów, społeczności prepperskiej lub po prostu kochasz życie na wsi, zalecamy zainstalowanie szamba. To niedrogie i bezproblemowe rozwiązanie dla Twoich potrzeb związanych z gospodarką odpadami! 

Możesz również polubić