Jak poprawnie naprawić lodówkę?

naprawa agd warszawa (7)

Zwykle lodówka działa w następujący sposób: czynnik chłodniczy w postaci gazu lub czynnika chłodniczego przemieszcza się przez obwód, zmieniając stan i temperaturę podczas swojej podróży.

W parowniku czynnik chłodniczy jest płynny, ale kiedy trafia do sprężarki, zamienia się w gaz. Pomiędzy sprężarką a skraplaczem temperatura gazu wzrasta, a następnie ponownie staje się zimna i ponownie staje się płynna, gdy tylko rozpocznie swoją podróż w kierunku zaworu rozprężnego. Ostatecznie temperatura czynnika chłodniczego spada między zaworem rozprężnym a parownikiem, co umożliwia doprowadzenie zimna do lodówki.

Jak naprawić lodówkę, która nie chłodzi lub przestała chłodzić?

Wskazówki dotyczące rozwiązywania problemów z urządzeniem gospodarstwa domowego typu lodówka

 1. Sprawdź stan termostatu
 • Czy jest ustawiona odpowiednia temperatura? Część chłodziarki należy ustawić w zakresie od 0°C do 7°C, a część zamrażarki należy ustawić w zakresie od -15°C do -20°C. 
 • Jeśli znasz dokładne ustawienie termostatu, umieść termometr w lodówce na kilka minut. Jeżeli temperatura wskazywana na termometrze różni się od Twoich ustawień, to uważaj, że termostat jest uszkodzony i należy go wymienić .
 • Jeśli nie znasz dokładnego ustawienia swojego urządzenia, zdemontuj termostat i sprawdź ciągłość elektryczną części za pomocą multimetru. Jeśli nie ma ciągłości, należy przyjąć, że termostat jest uszkodzony i należy go wymienić .
 1. Wyczyść skraplacz, odkurzając całą przestrzeń za lodówką. Nagromadzony kurz uniemożliwia prawidłową cyrkulację powietrza niezbędną do prawidłowego funkcjonowania urządzenia. W przypadku wycieku czynnika chłodniczego ze skraplacza należy skontaktować się z profesjonalnym serwisem, który przeprowadzi naprawę i napełni urządzenie czynnikiem chłodniczym.
 1. Sprawdź stan wentylatorów lub wentylatorów chłodzących. W przypadku awarii jednej lub drugiej z tych części, doprowadzi to do braku chłodzenia, lodówka nie będzie wystarczająco zimna, aby prawidłowo przechowywać żywność. Wyczyść je, a jeśli to nie wystarczy, wymień je . Naprawa agd Warszawa oferuje wybór między samodzielną naprawą lub skorzystaniem z usług mechanika pralki.

Dlaczego moja lodówka ciągle hałasuje?

 1. Zacznij od sprawdzenia, czy lodówka jest dobrze ustawiona. Powinien być zawsze instalowany na płaskiej i stabilnej powierzchni. W razie potrzeby nie wahaj się dodać podkładek pod nóżki urządzenia. Niewłaściwe ustawienie urządzenia spowoduje wibracje i hałasy, których można uniknąć.
 1. Organizuj i zabezpieczaj żywność na półkach , półkach drzwiowych , pojemnikach i koszach . Jeżeli któryś z elementów jest uszkodzony, zbyt brudny lub niekompatybilny z posiadanym modelem lodówki, nie wahaj się go wymienić. Lodówka jest narażona na wibracje, które odbijają się na różnych akcesoriach, jeśli są dobrze zaklinowane, pozwala to uniknąć niektórych dźwięków.
 1. Obserwować przewody podłączone do sprężarki. Zdarza się, że te rurki są źle zamocowane lub zbyt blisko sprężarki, w tym przypadku generuje odgłos tarcia lub wibracji. Wystarczy dokręcić lub lekko poruszyć rurkami, aby wytłumić wibracje i uniknąć kontaktu z innymi elementami. Naprawa płyt indukcyjnych Warszawa  w mniej niż 48 godzin przez fachowca z certyfikowanymi umiejętnościami

Co powinienem zrobić, jeśli moja lodówka przecieka?

Woda wypływa z wnętrza mojego urządzenia

 1. Sprawdź, czy wewnętrzny otwór odprowadzający nie jest zatkany. Jest to mały otwór znajdujący się na samym dole lodówki za szufladą na warzywa. Jeśli jest zatkany, wyczyść go żelaznym lub drewnianym prętem.
 2. Rozmrozić urządzenie , aby to zrobić, po prostu odłącz je i pozwól, aby szron się stopił. Zaleca się pozostawienie urządzenia do rozmrożenia na całą noc. Aby zapobiec przedostawaniu się wody do kuchni, pamiętaj o umieszczeniu mopa w dolnej części lodówki oraz misce w środku.
 3. Opróżnij lodówkę i uważaj , aby jedzenie nie opierało się o tylną ścianę . Dzięki cyrkulacji powietrza tylna ściana chłodzi wnętrze lodówki. Jeśli powietrze nie krąży dobrze, lodówka nie będzie w stanie prawidłowo chłodzić.

Woda wydobywa się spoza mojego urządzenia

 1. Sprawdź stan pojemnika na wodę znajdującego się za urządzeniem w pobliżu sprężarki. Jeśli jest brudny, uszkodzony lub ma dziurę, może spowodować wyciek.
 2. Jeśli masz amerykańską lodówkę, sprawdź stan przyłącza wody . Mógł wystąpić problem z wyciekiem w rurze wylotowej wody (problem z uszczelnieniem kurka lub filtrem ). W razie potrzeby nie wahaj się wymienić części wykazujących nadmierne zużycie.
 1. Sprawdź stan uszczelek drzwi i wymień je , jeśli są spleśniałe, przebite lub widocznie uszkodzone. Pamiętaj również o sprawdzeniu stanu zawiasów , w razie potrzeby przykręć je z powrotem lub wymień .

Aby dowiedzieć się więcej o różnych dźwiękach wytwarzanych przez lodówkę, skontaktuj się z Naprawa lodówek Warszawa. w którym wymieniliśmy wszystkie typowe i nietypowe dźwięki lodówki.

Po czym poznać, że kompresor lodówki jest martwy?

Czasami można zobaczyć, że sprężarka już nie działa, po prostu obserwując ją. Rzeczywiście, jeśli jest zepsuty lub ma ślady spalenia, należy wziąć pod uwagę, że sprężarka jest niesprawna i będzie musiała zostać wymieniona. Jeśli wydaje się, że jest w dobrym stanie fizycznym, należy sprawdzić jego wartość omową za pomocą multimetru ustawionego na tryb omomierza .

 1. Umieść czerwony czujnik multimetru na gałęzi znajdującej się u góry.
 2. Umieść czarny czujnik na jednym z dwóch rozgałęzień znajdujących się na dole.
 3. Zanotuj uzyskany wynik.
 4. Postępuj w ten sam sposób, przesuwając czarny czujnik na drugą gałąź.
 5. Zanotuj uzyskany wynik i dodaj go do poprzedniego wyniku.
 6. Następnie umieść dwa czujniki na dwóch gałęziach znajdujących się na dole. Uzyskana wartość musi być równa sumie dwóch wartości uzyskanych w poprzednich krokach. Jeśli nie, sprężarka jest uszkodzona i wymaga wymiany.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz