Jak przymocować kratę do ogrodzenia: szybki i łatwy przewodnik dla majsterkowiczów

Dowiedz się, jak przymocować kratę do ogrodzenia, a twoja prywatność zostanie przywrócona, jeśli masz dość ludzi, którzy patrzą na twoje ogrodzenie. Istnieje wiele różnych stylów kratek, które będą blokować tych wścibskich sąsiadów i przechodzących pieszych. Ale krata chroni nie tylko twoją prywatność; może dodać odrobinę stylu i pomóc przekształcić Twój ogród w spokojną i atrakcyjną przestrzeń. Krata to świetne miejsce do dodawania roślin pnących i kwiatów, aby odnowić granice i stworzyć naturalne schronienie dla dzikiej przyrody. To także świetna okazja, aby nauczyć się malować ogrodzenie , aby uatrakcyjnić swój ogród nowoczesnym kolorem i połączyć go z nowymi liśćmi. Mocowanie kraty do ogrodzenia nie jest trudną pracą, jest to coś, z czym może sobie poradzić każdy majsterkowicz. Musisz tylko upewnić się, że masz odpowiednie narzędzia i sprzęt ogrodzeniowy oraz nasz krótki przewodnik poniżej, aby tak się stało. Najbardziej istotnymi elementami będą solidne gwoździe do gwoździarki, do trzymania sztywno kraty z ogrodzeniem. Użycie porządnej gwoździarki będzie szybszym sposobem na przybicie gwoździ niż użycie młotka. Wszystko to znajdziesz u nas.

Jak naprawić kratę na płocie: przewodnik krok po kroku

1. Traktuj swoją kratę
Zanim przymocujesz kratę do ogrodzenia, dobrze jest ją pomalować lub pomalować. Pomaga to zapewnić, że dostaniesz się do wszystkich pęknięć i szczelin kraty, zapewniając maksymalną ochronę przed żywiołami. (Jeśli zdecydujesz się na pielęgnację po naprawie, będzie to trudniejsze i możesz uzyskać niechciane plamy na ogrodzeniu.) Pozostaw do wyschnięcia na godzinę przed naprawą. Jeśli twoje ogrodzenie jest w złym stanie, lepszym pomysłem może być wymiana paneli ogrodzeniowych, zanim pomyślisz o dodaniu kraty.

2. Napraw kratę: szybki sposób
W idealnym świecie będziesz myślał o swoich pomysłach na ogrodzenie ogrodu i zostawiłeś wystarczająco dużo miejsca na słupkach ogrodzenia, aby naprawić kratę — pamiętając, że nie możesz przekroczyć limitu dwóch metrów bez pozwolenia. Na przykład będziesz mieć pięciostopowe ogrodzenie z sześciostopowym słupkiem ogrodzeniowym. Dzięki temu będziesz mieć wystarczająco dużo miejsca, aby przymocować kratę do słupka. W takim przypadku będziesz potrzebować kilku wsporników U i czterech śrub 35 mm do zamocowania każdego wspornika. Pamiętaj, aby zmierzyć szerokość panelu ogrodzeniowego, aby uzyskać wspornik o odpowiednim rozmiarze – zwykle 50 mm. Umieść wspornik centralnie w połowie drogi między ogrodzeniem a słupkiem tak, aby „żeberka” wspornika były ustawione pionowo, a dwa otwory przylegały do ​​słupka. Dodaj dwie śruby, aby zamocować wspornik i dodaj drugi wspornik na przeciwległym słupku. Odwiedź nasz porządny sklep z narzędziami w celu zaopatrzenia się w przedmioty do interakcji z kratą na ogrodzeniu.

3. Zamocuj kratę: wysuwanie słupków
Jeśli ogrodzenie i słupek mają tę samą wysokość, będziesz musiał przedłużyć słupki, aby dopasować się do kraty. Kup słupek o takiej samej szerokości jak obecny słupek i zdobądź kilka uniwersalnych przedłużaczy słupków ogrodzeniowych. Są to duże metalowe wsporniki w kształcie litery L z nawierconymi otworami. Napraw to centralnie na istniejących słupkach — połowa zostanie dołączona do starego słupka, a druga połowa do nowego słupka. Przytnij słupek do tej samej wysokości co krata i przymocuj do przedłużenia słupka. Teraz postępuj zgodnie z instrukcjami w poprzednim kroku, jak dodać wsporniki U i wsunąć nową kratkę.

Czy można umieścić kratę na szczycie 2-metrowego ogrodzenia?
Bez względu na rodzaj ogrodzenia , dozwolona wysokość wynosi dwa metry bez konieczności angażowania władz lokalnych. Jeśli masz dwumetrowe ogrodzenie, nie będziesz w stanie dodać kraty na górze bez uzyskania pozwolenia na budowę. Możesz postawić ogrodzenie i kratę o łącznej wysokości dwóch metrów. Na przykład czterostopowy (około 1,2 m) panel ogrodzeniowy może mieć dwustopową (około 0,6 m) kratę. Ogrodzenie z pozwoleniem na budowę może teoretycznie mieć wysokość do 100 (około 30 m) stóp. Możesz więc dodać kratę o długości 1,8 metra na szczycie swojego dwumetrowego ogrodzenia, jeśli chcesz, za pozwoleniem na budowę. Ale jeśli nie chcesz dużo pracować po dodaniu kraty, pomyśl o kilku pomysłach na ogród, które wymagają niewielkiej konserwacji, aby zachować dobry wygląd ogrodu przy minimalnym zamieszaniu.

Możesz również polubić