JAK URZĄDZIĆ SALON NA WIOSNĘ?

ramki dekoracje i poduszki (7)

Nadeszły słoneczne dni – a przynajmniej powinny wkrótce nadejść. Wiosna często kojarzy się z wielkimi porządkami. Ale to przede wszystkim okazja do wyrwania się z zimowej monotonii. Co może być lepszego niż zmiana w salonie? Ten pokój był Twoją przystanią przez kilka miesięcy i może nadszedł czas, aby przejść do jaśniejszych dni i bardziej wiosennego wystroju, prawda? Dlatego w dalszej części tego artykułu przedstawię różne porady dotyczące dekoracji, które wprowadzą wiosnę i dobry humor do Twojego salonu – bez zmiany wszystkiego.

 

ZMIEŃ ZASŁONY I ZASŁONY

Kto mówi wiosna, mówi o nadejściu słońca, a zatem o jasności. Zimą lub jesienią musisz włączyć światła przez większą część dnia, aby widzieć wyraźnie. Mamy również tendencję do zasłaniania podwójnych zasłon, aby zapobiec przedostawaniu się zimna. Tutaj problem jest odwrócony. Musisz wpuścić światło, aby cieszyć się nim nawet w pomieszczeniach. Jak zrobić? Zmieniając zasłony i zasłony, które ozdabiają twoje okna. Jeśli masz szczęście, że nie masz vis-à-vis, zasuń zasłony, zostaw wolne okna. Światło wkroczy do Twojego salonu bez żadnych ograniczeń. Jeśli masz sąsiadów lub Twój salon wychodzi na ulicę, w takich przypadkach musisz odciąć się od wścibskich oczu. Zdecyduj się na lekką przezroczystą, z naturalnego materiału, który będzie wizualnie bardziej miękki .
Jeśli chodzi o zasłony, nic nie stoi na przeszkodzie, aby je również zmienić. Podobnie jak ramki na zdjęcia, firanki wykonane z naturalnych materiałów są przyjemniejsze, nawiązują do odnowy natury. (Nie, nie jestem hipisem, który przytula się do drzew, zapewniam cię!) Możesz także wybrać kolor – wrócę do tego później – lub kwiatowe wzory – tam też porozmawiamy o tym później! Celem jest wpuszczenie jak największej ilości światła do salonu i rozjaśnienie go.

 

DODAWANIE KOLORU DO TEKSTYLIÓW

Kiedy nie chcesz/nie możesz sobie pozwolić na zmianę całego wystroju salonu, rozwiązaniem jest zmiana tylko niektórych elementów, a w salonie dekoracje do domu zajmują ważne miejsce. Właśnie powiedziałem ci o zasłonach i zasłonach . W ofercie również dywan, poszewki na poduszki, poszewki na sofy i fotele. Dostępne są pokrowce na każdą kieszeń i każdy gust, więc to rozwiązanie może być dla Ciebie odpowiednie. Pomysł na wiosnę to wprowadzenie odrobiny koloru. Zielony, jeśli lubisz naturę, żółty lub pomarańczowy, jeśli jesteś słoneczny, a nawet różowy, aby stworzyć modną i współczesną dekorację… Wielokrotnie miałem okazję na tym blogu pokazać, że kolor jest atutem wystroju , nawet jeśli występuje tylko na klucz. Baw się odcieniami, odcieniami. Chodzi o to, aby wprawić Cię w dobry nastrój po przybyciu do salonu. Poduszki dekoracyjne to przedmioty, które na ogół nie są zbyt drogie.

 

WNIEŚ KWIATY DO DOMU

Od początku tego artykułu odwołuję się do natury. Wiosna to odnowa natury, a w tej chwili rośliny i kwiaty są bardzo popularne we wnętrzach. O roślinach w całym domu miałam już okazję opowiadać, nie będę do tego wracać. Z kolei prostym sposobem na umieszczenie kwiatów w salonie są kwiaty cięte. Wycieczka do ogrodu lub do kwiaciarni i gotowe.Jeśli nie przepadasz za koncepcją kwiatów ciętych, istnieją alternatywy. Mówiłam o tym w pierwszej części, zasłony mogą być okazją do wprowadzenia motywów kwiatowych do Twojego wystroju. W ostatnich latach nastąpiło odrodzenie wzorów tekstylnych. Kwiaty niekoniecznie są już synonimem babcinych wzorów. Przeciwnie!
Wreszcie dekoracja ścienna może być również okazją do wprowadzenia kwiatowego akcentu do wnętrza. Pomiędzy plakatami, plakatami, drukowanymi płótnami… Masz bardzo szeroki wybór, aby odnowić dekorację, która widnieje na ścianach Twojego salonu. Poczujesz się, jakbyś dokonał dużych zmian w wystroju domu, gdy zmieniłeś tylko kilka szczegółów.

Możesz również polubić