JAK ZMIENIĆ PRZEBITĄ OPONĘ?

wulkanizacja opon marki

Przebite opony mogą się zdarzyć w dowolnym czasie i miejscu, a pomoc drogowa w nagłych wypadkach może nie zawsze być dostępna. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym kierowcą, czy nastolatkiem, który po raz pierwszy zasiada za kierownicą, ważne jest, aby wiedzieć, jak zmienić oponę samochodową. Wymiana opon to usługa w Warszawie, w której się specjalizujemy.

Przyznajemy, że to nie jest tak proste, jak uruchomienie samochodu z rozpędu czy sprawdzenie poziomu płynów, ale nie trzeba się bać — wymiana opony naprawdę nie jest zbyt trudna. Ten przewodnik zawiera wszystko, co musisz wiedzieć o zmianie przebitej opony, krok po kroku.

Przedmioty potrzebne do wymiany opony samochodowej

Nowe samochody są wyposażone w podstawowe elementy potrzebne do wymiany opony, ale z czasem mogą się one zagubić. Jeśli kupiłeś używany samochód, może brakować w nim niektórych lub wszystkich elementów potrzebnych do wymiany opony. Sprawdź swój samochód pod kątem tych niezbędnych rzeczy i wymień wszystkie elementy, których nie znajdziesz. Wulkanizacja opon Marki w Warszawie to jeden z serwisów, który Ci pomoże z nowymi oponami.

 • Instrukcja obsługi pojazdu Instrukcja
  obsługi pojazdu może zawierać szczegółowe instrukcje dotyczące wymiany opony w Twojej marce i modelu pojazdu. Jeśli nie masz instrukcji obsługi pojazdu, zamów ją online .
 • Podnośnik
  Podnośnik samochodowy podnosi samochód z ziemi, dzięki czemu możesz zmienić oponę. Ze względów bezpieczeństwa zawsze używaj typu podnośnika zalecanego w instrukcji obsługi i nigdy nie używaj żadnych innych przedmiotów do podnoszenia lub podpierania pojazdu. Jeśli potrzebujesz podnośnika, przeczytaj naszą recenzję najlepszych podnośników samochodowych na rynku .
 • Klucz
  oczkowy Klucz oczkowy ma z jednej strony pręt do podważania, który służy do zdejmowania kołpaka, a na drugim końcu gniazdo do poluzowania nakrętek mocujących oponę na miejscu.
 • Opona
  zapasowa Istnieją dwa podstawowe rodzaje opon zapasowych: pełnowymiarowe i tymczasowe (czasami określane jako „donuts”). Większe pojazdy, takie jak SUV-y i ciężarówki, mają zwykle pełnowymiarowe opony zapasowe, podczas gdy samochody kompaktowe mają zwykle opony tymczasowe.

Rzeczy, dzięki którym wymiana przebitej opony jest łatwiejsza i bezpieczniejsza

Oprócz podstawowych zasad opisanych powyżej, jest kilka rzeczy, które SafeWise zaleca mieć pod ręką, aby wymiana opony była łatwiejsza i mniej niebezpieczna. Zapakuj te przedmioty — wraz z apteczką , wodą butelkowaną i innymi przedmiotami bezpieczeństwa — w wytrzymałej torbie i schowaj w samochodzie. Możesz też kupić przydrożny zestaw ratunkowy , który zawiera większość lub wszystkie z tych rzeczy.

Możesz również polubić