Jaką porę roku wybrać do montażu klimatyzacji

klima lubin

Jaką porę roku wybrać do montażu klimatyzacji

Z reguły zapotrzebowanie na klimatyzacje Lubin występuje w ciepłym sezonie. Wielu zaczyna przygotowywać się na gorące lato na wiosnę. To właśnie od tej pory roku taryfy za instalację sprzętu dzielonego często rosną. Jednak wczesna wiosna to idealny czas na zainstalowanie klimatyzatora. Ale jesienią, przy niesprzyjającej pogodzie z ulewnymi deszczami, nie wszyscy specjaliści są gotowi do zainstalowania urządzenia lub nieznacznego zawyżenia cen za swoje usługi.

Najpopularniejszą porą roku na montaż klimatyzatorów jest lato. Pomimo upałów specjaliści szybko zbierają zamówienia na montaż sprzętu. Niektórzy klienci muszą czekać na swoją kolej na instalację tygodniami.

Czy zimą można zainstalować klimatyzację?

Niektórzy kupują i instalują klimatyzatory zimą. O tej porze roku sprzedaż systemów split wyraźnie spada, wiele sklepów prowadzi promocje i wyprzedaże klimatyzatorów, co pozwala klientom na zakup towarów poza sezonem w konkurencyjnych cenach.
Zalety i wady instalacji zimowej

Klimatyzatory zakupione zimą można zamontować od razu lub poczekać na wiosnę. Instalacja systemów split w zimnych porach roku ma swoje plusy i minusy. Rozważmy je.

Zalety:

Wyładowany harmonogram kreatorów instalacji. Specjaliści sprawią, że montaż będzie zawsze wygodny dla klienta. Nie musisz czekać tygodniami na swoją kolej.
Brak pośpiechu w pracach instalacyjnych zapewnia wynik jakościowy.
Nowoczesne systemy split mają kilka trybów, w tym ogrzewanie. Klimatyzacja Lubin montowana zimą w razie potrzeby może służyć również jako urządzenie grzewcze.
Ceny za montaż klimatyzatorów w sezonie zimowym są zawsze niższe, co oznacza, że ​​klient będzie mógł dużo zaoszczędzić na tej usłudze.

Wady:

Nie można sprawdzić działania urządzenia do chłodzenia, jeśli za oknem jest mniej niż + 15-20.
W chłodne dni druty stają się kruche i twarde.
Przy uruchamianiu sprzętu do testów w temperaturze poniżej +15 istnieje ryzyko awarii sprężarki. Aby wykluczyć takie konsekwencje, zaleca się zakup specjalnego urządzenia do uruchamiania klimatyzatora w zimie, które pozwala na pracę urządzenia w temperaturach do -15.

Doświadczeni specjaliści radzą nie spieszyć się z pracami regulacyjnymi i rozruchowymi w sezonie zimowym i czekać na ciepłą pogodę. Zimą można bezpiecznie zainstalować jednostkę zewnętrzną i wewnętrzną systemu split, bez uruchamiania sprzętu.

Możesz również polubić